Віварій інституту засновано на початку 60-х років. Починаючи з 1972 року його очолювали Ю.В. Чаков, В.І. Карпік.
Завідувач експериментально-біологічною клінікою Інституту (віварієм) Кожем’якін Юрій Миколаєвич (з 1992 року)
Тел. +38(044)456-30-61
E-mail: Biomodel@mail.ru
Експериментально-біологічна клініка ДУ «ІФТ НАМН України» (віварій) є допоміжним підрозділом інституту, який забезпечує проведення наукових досліджень на біологічних тест-системах (лабораторні тварини).
На базі експериментально-біологічної клініки науково-дослідні відділи інституту виконують фрагменти наукових, фундаментальних та прикладних медико-біологічних досліджень.
Основним завданням підрозділу є надання дослідникам стандартизованих лабораторних тварин, що відповідають цілям наукових експериментів для отримання надійних результатів досліджень з можливістю їх відтворення у подальшому. Експериментально-біологічна клініка забезпечує умови для якісного проведення медико-біологічних досліджень, утримання біологічних тест-систем відповідно до зоогігієнічних вимог/процедур.
На сьогоднішній день, після проведеної у 2007 – 2008 роках реконструкції віварію, створені умови, що дозволяють утримувати тварин в умовах бар’єру неповного типу (є «чисті» та «брудні» коридори), необхідного для утримання лабораторних тварин поліпшено конвенціональної категорії. Двоповерхова будівля віварію оснащена сучасною системою кондиціонування, що забезпечує стабільний мікроклімат (контролюються показники температури та вологості) в приміщеннях утримання лабораторних тварин. Для зниження контамінації повітря використовуються ультрафіолетові бактерицидні опромінювачи. Клітки та підстилка проходить автоклавування. Підстилка та корм доставляється у ліфті чистої зони до експериментальної зони, оминаючи коридори де переміщується персонал. Для стандартизації умов утримання тварин затверджені (за прийнятими у світі підходами) видові та вікові норми годування на базі стандартизованих раціонів кормів. Все обладнання та устаткування придбано у провідних західноєвропейських виробників. Створені та затверджені стандартизовані процедури щодо догляду за тваринами, що, нарівні з сучасним устаткуванням, опрацьованими та затвердженими процедурами догляду за тваринами надає можливість наблизитись експериментально-біологічній клініці до вимог належної лабораторної практики.
Підрозділ займається розведенням тварин для потреб інституту а, також, їх утриманням. Віварій надає для медико-біологічних досліджень аутбредних щурів та мишей, а також, мурчаків, кролів, забезпечує деякими лініями інбредних мишей. Є пристосовані для утримання собак приміщення з необхідним устаткуванням.